Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2024

DOR2

W dniu 15 lutego już po raz dziewiąty w Warszawie odbyło się Dyplomatyczne Otwarcie Roku zorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) – największą organizację samorządu gospodarczego w kraju, która aktywnie wspiera swoimi działaniami administrację publiczną w realizowaniu zadań związanych z promocją gospodarczą. W trakcie tego spotkania czołowi polscy przedsiębiorcy, politycy, eksperci oraz dyplomaci mieli okazję wspólnie podyskutować o perspektywach i możliwościach gospodarczych dla Polski, Europy i świata w nadchodzącym roku.

DOR 2024 odbywał się pod hasłem „New visions – new ways” nawiązując do nowej wizji i nowych rozwiązań dla dyplomacji ekonomicznej ze strony Rządu i nowych Ministrów.
 
Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Ministrowie: Krzysztof Hetman, Konrad Wojnarowski, Andrzej Jan Szejna oraz Jacek Bartmiński. Listownie, swoje słowa do gości skierowały najważniejsze osoby w państwie: Prezydent RP Andrzej Duda oraz marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
 
Oprócz oficjalnych wystąpień DOR to także okazja do promocji polskiej gospodarki oraz polskich regionów, wśród których zaprezentowały się m.in.: miasto Katowice oraz miasto Białystok.
 
W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele Związku ZDZ: Prezes ZZDZ Rafał Górecki, będący również Członkiem Prezydium KIG, oraz Doradca Prezesa ZZDZ i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Piłat, który przez wiele lat pełnił funkcję Wiceprezesa KIG.

DOR