75 lat ZDZ w Kielcach – Gala Jubileuszowa

20 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia działalności ZDZ w Kielcach i 30-lecia funkcjonowania Szkół ZDZ.

Na galę przybyło wielu znakomitych gości w tym: Wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Renata Janik, senator Krzysztof Słoń,  Biskup Decyzji Kieleckiej Marian Florczyk, Wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, przewodniczący rad powiatów, starostowie, burmistrzowie, wójtowie, szefowie urzędów i instytucji, dyrektorzy urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych wojska, policji i straży pożarnej, zaprzyjaźnionych z ZDZ pracodawców, przedstawicieli kombatantów, pracowników i młodzieży szkolnej ZDZ. Obecni byli także Prezesi i Wiceprezesi Zakładów Doskonalenia Zawodowego.

W trakcie części oficjalnej odbyło się wręczenie odznak „Za zasługi dla ZDZ”, które otrzymali zasłużeni pracownicy Zakładu oraz działacze społeczni.

Po ceremonii odbyła się część artystyczna z występami muzycznymi i pokazami młodzieży ze szkół ZDZ. Na koniec wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Radomia.

Obszerna relacja wraz z galerią zdjęć dostępna jest na stronie ZDZ Kielce: https://zdz.kielce.pl/to-bylo-niezwykle-75-lat-wyjatkowy-jubileusz-zdz.html